En iyi ücretsiz Android oyunları


android oyunları1 En iyi ücretsiz Android oyunlarıAndroid telefonların ve tabletlerin popüleritesi hızla arttıkça, bu platformdaki uygulama sayısı da hızla artıyor. Ve bu da daha fazla android oyunun çıkması anlamına geliyor. Google’ın da desteği ile hızlı bir gelişim içersindeki işletim sisteminin mobil içerik mağazası Android Market, barındırdığı yazılımların ücretsiz oluşuyla da dikkat çekmeyi başarıyor. Bizlerde android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilecek en iyi ücretsiz Android oyunlarını sizler için araştırdık. İşte tutkunu olacağınız oyunların yer aldığı liste:

 

 

1. Angry Birds

İnanılmaz derecede popüler olan iOS oyunu (iPad) Android işletim sistemi için yayınladığı ilk haftada tam iki milyon indirme rakamına ulaşmıştı.

iPad’de olduğunun aksine Android versiyonu ücretsiz. Sade, komik, giderek zorlaşan ama sıkıcılaşmayan bir oyun. Sonuç; muhteşem.

 

Angry Birds ilk önceleri app store GetJar ‘dan indirilebilse de şimdi Android Marketten de indirebilirsiniz.

angry birds 420 90 300x180 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Bebbled

Oyunun ücretli bir versiyonu da mevcut. 19.99 Pound Gerek yok icon smile En iyi ücretsiz Android oyunları

Bu oyun bildiğimiz jewellry bir oyun gibi dursa da değil. Android tablet bilgisayarınız yer çekim sensörünü de oyuna dahil ederek, ekran çevirerek oynadığınız ve baya zorlaşabilen bir oyun.

bebbled 300x200 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

3. The Red Stone

Kare kutu yerleştirme oyunları halen en çok indirilen ve ilgi görenler arasında. Açıkçası araştırmamış olsam hayatta indirmezdim, yüklemezdim, oynamazdım. Araba yarışını tercih ederdim. Ama öyle değilmiş. Oyun gayet iyi. Hatta psikopat.  Önce şişko kırmızı “King” bir kare ile başlıyorsunuz. Normal karelerden dört kat daha büyük. Amaç yukarıdaki çıkıştan Kral taşınızı çıkartmak. Bir Android bulmaca oyununu anlatması zor ama gerçekten, iyi oyun.

red stone 200x300 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Newton

Bu oyunun birkaç ay önce betası çıktı. Halen yazılımcılar yeni leveller ekliyor ve bittiği zaman beta sürümü de sonlanıp artık paralı bir Android oyunu olabilir. Dikkat, uyarmadı demeyin.

Newton oyunu aslında bir “matematik/fizik” oyunu. Hedef al, vur. Ancak fizik kuralları hedefe göre değişiyor, “iticiler, çekiciler, bükücüler, aynalar, tuzaklar, yansıtıcılar.”  Gülmek yok! Hepsini bilmek gerek, yolumuz engellerle dolu. Yardım da var.

newton 420 90 300x168 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

5. Drop

Biz buna oyun desek de, Android forumlarında tablet bilgisayarınızın yer çekim sensörünü test edin başlıklarıyla da karşınıza çıkabilir.

Basit oyun. Top var. Düşüyor. Tablet pc ile sağ sol yapın evirin çevirin. Oyun oynarken yer çekim sensörünüzü test edin. Hem de eğlenin.

Win win yani icon smile En iyi ücretsiz Android oyunları

drop 320 100 200x300 En iyi ücretsiz Android oyunları


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Frozen Bubble

Sevilen bir klasik oyun. Ücretsiz. Android oyunu.

Küçük topları aynı renkler yanyana denk gelecek şekilde hedef alarak ateşliyorsunuz. Muhtemelen daha önce milyon kere oynadınız. Standart. Basit. Bu oyunun hastalarından iseniz indirmenizi öneririz.

frozen bubble 320 100 200x300 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Replica Island

Hızlıca anlatayım. Uçan super mario artı tablet pc uyumu için ıvır zıvır. icon smile En iyi ücretsiz Android oyunları Öyle bir oyun hayal edin.

Tablet bilgisayarlar / Android telefonları düşünülerek hazırlandığı belli. Oyun  zor sayılır. Uçan minik robotumuzla level level ilerliyoruz. Yol üstü altın toplama, zıplama, sekme vb standart oyun özellikleri mevcut.

Neredeyse 50 bölümden oluşan bu ücretsiz oyun gayet güzel zaman öldürmenizi sağlayacaktır.

replica island 420 100 300x200 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Gem Miner – Editörün Seçimi

Yer altında yaşayan küçük bir sıçansınız. Aşağıya inip maden toplayıp bunları satabiliyorsunuz. Kazandığınız dolarla kendinize bir şeyler satın alabilir, sıçanınızı geliştirebilirsiniz. Daha iyi kazın, daha çok kazın, daha çok kazanın.

Oyun gayet iyi, bu sebeple editörün seçimi yazdık. Sıkıcılaşana kadar birkaç günü var, bağımlılık yapar. İlginç bir oyun. Benzerine rast gelmedik.

gem miner 420 90 300x200 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Tetris

Yaşınız uygunsa, Tetris’in yarattığı nostaljik duyguların hatrına bile olsa yüklersiniz.

Küçüklüğümüzde şimdikinin playstation’u bu idi.

“Sizin yaşınız tutmaz gençler icon smile En iyi ücretsiz Android oyunları

 

tetris android tablet pc 200x300 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. OpenSudoku

Android için Sudoku. Kullanıcıların da oyun ekleyebilmesi sayesinde bir oynadığınız oyunu, muhtemelen bir daha hayatınız boyunca tekrar oynamayacaksınız. Korkutucu.

sudoku android tablet pc 200x300 En iyi ücretsiz Android oyunları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

En iyi ücretsiz Android oyunları ile Benzer Yazılar:

9 Eylül 2011 Saat : 4:29

“En iyi ücretsiz Android oyunları” için 1 Yorum

  1. ahmet alyüz diyor ki:

    mükemmel bir site teşekkürler

En iyi ücretsiz Android oyunları Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz


tablet bilgisayar Son Yazılar FriendFeed
reklam
tablet pc
reklam
reklam